OTO ZEKİ
ZEKİ TÜRKMENOĞLU

VALİ CERRAH DERSLİK AÇTI

VALİ CERRAH KÖYÜMÜZDE YAPTIRILAN EK DERSLİĞİN AÇILIŞINI YAPTI

 

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli'de Kızyusuflu Köyü Ören İlköğretim Okulu'nda iki ek dersliğin açılışını yaptı. Açılışa Vali yardımcısı Hayrettin Çiftçi, Kadirli Kaymakamı A. Rauf Ulusoy ve diğer yetkililer de katıldı.

Derslikler, Vali Cerrah'ın geçen nisan ayındaki ziyareti sırasında, okul binasının yetersizliğini tespit ederek gerekli tamiratın yapılması hususunda verdiği talimat üzerine Kaymakam Rauf Ulusoy tarafından babası Mehmet Nuri Ulusoy anısına yaptırıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Said Çalışkan, Kızyusuflu Ören İlköğretim Okulu'nda 13 anasınıfı, 25 ilköğretim birinci kademesinde olmak üzere 38 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade ederek, ilköğretimin ikinci kademesindeki diğer 30 öğrencinin de Yukarı Çıyanlı İlköğretim Okulu'nda taşımalı eğitim gördüğünü söyledi.

Kadirli Kaymakamı Rauf Ulusoy "Valimizin nisan ayında Kızyusuflu Köyümüze yapmış olduğu ziyaret çok hayırlı oldu. Benim hep hayalimde bir okul yaptırmak vardı. Valimizin verdiği talimat sayesinde gerçekleşti. Binanın karkas kısmını ve beton demir kısmını ben karşıladım. Bahçe düzenlemesi İl Özel İdaresinin araçlarıyla tamamladık. Köylülerimiz el emekleriyle yardımcı oldular. Valimize ve emeği geçenlere bu hayrın burada gerçekleşmesine vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Köyümüze hayırlı olsun." dedi.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vali Celalettin Cerrah ise Nisan ayında okulu ziyaret ettiğini ve binanın eğitime müsait olmadığını görerek çok üzüldüğünü söyledi. Cerrah ; "Beni buraya getiren arkadaşlarıma o zaman teşekkür ettim. Çünkü bu durumu yerinde görmezsem düzeltmem mümkün değildi." diye konuştu.

Okulun eğitime daha uygun hale getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cerrah, "Bu dünyada en iyi yatırım insana yapılanıdır. Eğer bu dünyaya bir eser bırakabiliyorsan öldükten sonra iyi yâd edilirsin. Buradan tüm hayırseverlerimize seslenmek istiyorum; eğitime yatırım yapın." dedi.

Programda Köy Muhtarı Mehmet Türkmenoğlu, Vali Cerrah'a günün anısına Karatepe kilimi armağan etti(Cihan Haber Ajansı) 08.10.2010 11:48)  

TEŞEKKÜR: Kızyusufluköylüleri ve özellikle Ören Mahallesi sakinleri olarak Valimiz ve Hayırsever kaymakamımıza çok teşekkürler ve saygılar sunuyoruz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret69565
ESNAFLARIMIZA İŞLERİNDE KOLAYLIKLAR VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLERİZ

TÜRKMENOĞLU ELEKTRİK İNŞ.
ÖMER TÜRKMENOĞLU


HAKYOL ELEKTRONİK
MUSA TÜRKMENOĞLU


TÜRKMENOĞLU MOBİLYA
TANER TÜRKMENOĞLU