OTO ZEKİ
ZEKİ TÜRKMENOĞLU

ÇEŞİTLİ HABERLER

 

     DÜN  KADİRLİDE TARİHİ BİR AN YAŞANDI. 1924 YILINDAN BERİ KADERİNE TERKEDİLMİŞ OLAN ALACAMİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN İBADETE AÇILDI. 10/8/2010 TARİHİ İTİBARİYLE İLK TERAVİH NAMAZI DA KILINDI.

 

 

  Vali Cerrah,  Köyümüzü  Ziyaret Etti  

 

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kızyusuflu Ören İlköğretim Okulu ile Aile Sağlığı Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu.

 

 

 

        Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kızyusuflu Ören İlköğretim Okulu ile Aile Sağlığı Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Vali Cerrah, beraberinde Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi, Toprakkale Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Güngör Yıldırım, Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Sait Çalışkan ile Kızyusuflu Ören İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

 

       Okul binasında da incelemelerde bulunan Vali Cerrah okulun çatısında ve bazı sınıflarda mevcut olan sorunların çözülmesi için Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Sait Çalışkan'a gerekli talimatı verdi.

 

 

       Vali Cerrah'ın inceleme ve denetlemeleri Kızyusuflu Köyü Aile Sağlığı Merkezi ile devam etti. Merkez hakkında bilgi alan Vali Cerrah, Aile Sağlığı Merkezini gezerek denetlemelerde bulundu.  

 

(  CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 12.03.2010 11:43 [1946976] 
*SAYIN VALİMİZE TEŞRİFLERİNDEN DOLAYI SEVGİ VE HÜRMETLERİMİZİ ARZEDİYORUZ
 

 

 

KIZYUSUFLU KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNA

2 DERSLİK 

 

 

 

   Köyümüz Ören İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Kadirli Kaymakamı A. Rauf Ulusoy, temeli olmayan mevcut 2 derslikli İlköğretim Okulu’nun ihtiyaca cevap verememesi ve öğrencilerin daha iyi ve güzel eğitim almaları açısından okul bahçesine 2 derslikli okul yaptırıldığını söyledi.          Ulusoy, beraberinde Köy Muhtarı D. Mehmet Türkmenoğlu ile birlikte yapımına başlanılan ve temel inşaatı tamamlanan okulun yeni eğitim öğretim yılında açılacağını belirterek, “Geleceğin büyük insanları olacak yavrularımızın iyi koşullarda eğitim ve öğretim görmeleri için devlet olarak her türlü hizmeti yapmak görevimizdir.”dedi.         Kızyusuflu Köyü Muhtarı D. Mehmet Türkmenoğlu ise köyün en eski okulu olan Ören İlköğretim okulunun yerine öğrencilerin daha güzel eğitim almaları açısından çok güzel olduğunu belirttiği 2 derslikli okul için Vali Celalettin Cerrah, Kadirli Kaymakamı A. Rauf Ulusoy ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti. (Sıla gazetesi 22 Mayıs 2010)                   

 

               

            Köy Muhtarı

    Mehmet Türkmenoğlu


 
 

TRT KARATEPE ASLANTAŞ MÜZESİNDEN CANLI YAYIN YAPTI

 

OSMANİYE(CİHAN)- Osmaniye`nin Kadirli ilçesinde TRT, ünlü arkeolog Prof.Dr.Halet Çambel`in yaşamının 64.yılını verdiği Karatepe`den canlı yayın yaptı. TRT 1`den yapılan canlı yayın yaklaşık 15 dakika sürdü.

    

TRT 1`den yapılan canlı yayın yaklaşık 15 dakika sürdü.Karatepe Açık Hava Müzesi önünden TRT`nin naklen yayın aracıyla dünyaya yapılan yayının konusu Arkeolog Halet Çambel oldu.Aslantaş Açık Hava Müzesi`nin güney kapısı önünde gerçekleştirilen canlı yayında Halet Çambel ömrünü adadığı Aslantaş Müzesi`nin nasıl kurulduğunun öyküsünü anlattı.

  

Sekiz kişilik canlı yayın ekibinin üç kamerayla yaptığı yayında, Karatepe`nin kültürel mirası, Hitit harabeleri ve doğal güzellikleri tüm dünyaya tanıtıldı.

  

Canlı yayında 94 yaşındaki Halet Çambel`in, programı ayakta tamamlaması TRT spikerinden de alkış aldı.`Aslında tüm dünyanın onun önünde ayağa kalkması gerekirken o ayakta ve hala görevinin başında .Umarım bu görüntü bugünün gençliğine bir şeyler anlatır`` diyen TRT sunucusu yörenin doğal güzelliklerine de övgüler yağdırdı.  OSMANİYE(CİHAN)-

 
 
 

VALİ CERRAH VE BERABERİNDEKİLER ASLANTAŞ AÇIK HAVA MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

 

      Vali Cerrah ve TÜRSAB Heyeti  Kastabala Antik Kenti, Aslantaş Açık Hava Müzesini ziyaret ettiler. Heyete Antik Kent ve Açık Hava Müzesinde sergilenen tarihi eserler hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret68607
Anket
WEB SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ
ESNAFLARIMIZA İŞLERİNDE KOLAYLIKLAR VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLERİZ

TÜRKMENOĞLU ELEKTRİK İNŞ.
ÖMER TÜRKMENOĞLU


HAKYOL ELEKTRONİK
MUSA TÜRKMENOĞLU


TÜRKMENOĞLU MOBİLYA
TANER TÜRKMENOĞLU